CEBIT BİLİŞİM EURASIA’DA İNOVASYON RÜZGARI

 In Event Marketing, Projeler, Türkiye'deki İlkler

“Ufak bir inovasyon fikri ama Dünya’da ilk”

Avrasya’nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia’da EKent için hazırladığımız proje fikirleri ile yer aldık.

EKent; 19’u Büyükşehir olmak üzere 45 noktada hizmet veren, hizmet verdiği kentlerde entegre şehir çözümleri ile altyapı dönüşümü sağlayan, yönetimlere yeni gelir getirici katma değerli iş modelleri ile Akıllı Şehir Çözümleri üreten,  alanında lider sistem entegratörü ve işletmen firmasıdır. EKent’in elektronik ücret toplama altyapısına son zamanlarda çok konuşulan Bluetooth 4.0 Teknolojisi Beacon ile çalıştırılması yönünde ufak bir inovasyon fikri geliştirdik.

Bu inovasyon fikri ile EKent, Dünya’da bir ilk olan Bluetooth 4.0 Teknolojisi Beacon ile çalışan yeni nesil geçiş ve ödeme cihazını üretti. EKent Ürün ve Teknoloji Departmanı tarafından geliştirilen EpraBeacon, ziyaretçilerin cep telefonlarına GooglePlay ve AppStore’dan indirdikleri PassoPass mobil uygulaması ile iletişim kurarak, EpraBeacon entegreli turnikelerden fuar alanına hızlı ve pratik bir şekilde geçişlerini sağladı.

epra_beacon_cover1-min

“Bluetooth teknolojisi ile Dünya’daki ilk geçiş”

CeBIT Bilişim Eurasia’daki EKent standında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından açılışı yapılan EpraBeacon, hem akıllı şehircilik ve ulaşımda alanında bir ilk olurken, resmi ilk geçişi de başarılı bir şekilde tamamlamış oldu.

epra_beacon_cover2-min

“Kanaat önderleri EKent standında”

Fuarın ilk gününde standı gezen Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Çalık, dönemin  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce, AktifBank CEO’su Dr. Önder Halisdemir,  International Islamic Trade Finance Corporation CEO’su Sayın Dr. Waleed al-WohaibPolonya Konsolosu Konrad Zablocki ‘de EKent standını gezerek yeni nesil Akıllı Ulaşım Sistemlerinin hakkında bilgi aldı.

_MG_1006

 

Recent Posts