TÜRKİYE’NİN İLK MEZUNİYET FESTİVALİ – MEZFEST

 In Event Marketing, Projeler, Türkiye'deki İlkler

“Türkiye’nin İlk Mezuniyet Festivali”

Mezuniyet hepimizin hayatında farklı anları yaşatan aslında büyük bir etkinlik. Özellikle son dönemlerde Lise, Üniversite değil artık İlkokul ve hatta Anaokullar da bile bir kültür halini almaya başladı. Bazısı mezuniyet partisi, bazısı mezuniyet töreni dedi. Artık markalar mezuniyete özel koleksiyonlar, saç modelleri, makyaj trendleri ve daha bir çok kampanyayı markalarının yaşam döngüsüne eklediler. Bizde ekip olarak farklı bir çalışmaya imza atmak istedik. Böylelikle Türkiye’nin ilk Mezuniyet Festivali’ni bir çok tasarımcı ve markanın katılımı ile hayata geçirdik.

mezfest_photo_cover1-min

“En Renkli Mezuniyet Konsepti”

Konu mezuniyet olunca Lise ve Üniversite gençliğinin tercih ettiği mekanlardan Beyoğlu Mürekkep’te konsepte uygun, eğlenceli ve  uygulanabilir bir mekan tasarımı hazırladık. Kullanılan renkler, handmade ve organik boya ile yapılan askılıklar ve katılımcıların ürünleri ile şenlenen ortam hem katılımcılardan hemde ziyaretçilerden beğeni toplarken, katılımcılarına mezuniyete dair unutulmaz deneyimler yaşattı.

mezfest_photo_cover2-min

“Moda Tasarımcılarının Mezuniyet Koleksiyonları”

Türkiye’nin önde gelen moda ve takı tasarımcıları Aslı Güler, Bahar Kanık, Çiğdem Akın, Özlem Erkan, Songül Cabacı ,Siber Mert, Elif İ Doğan ve Ümit Aybek ile Galata, Nişantaşı ve Bebek çevresindeki ünlü butiklerin katılımıyla mezuniyet adına herşey MezFest’teydi.

mezfest_photo_cover3-min

Bakım, güzellik ve makyaj markalarının  mezuniyet modası için yaptığı workshop ve stil önerileri ile her yaştan mezun adayı keyifli anlara tanık oldu .

mezfest_photo_cover4-min

Ebru Şancı’nın mezuniyete özel koleksiyonuyla katıldığı festivale, Kendi de parfüm workshop’ı ile renk kattı.

mezfest_photo_cover5-min

“Türkiye’nin İlk Çocuk Mezuniyet Defilesi”

Başta blogger anne Serap Oğuz Tan ve kızı Tanem olmak üzere birbirinden değerli minik kahramanlar ve blogger anneleri; Ahu Demirli, Alev Özkan, Amine Kamburoğlu, Deniz Saatçioğlu, Esra Eba, Esra Oruç, Ceren Demir, Müge Demirözü Özturk, Sibel Akgüngör’ünde katılımı ile Türkiye’nin ilk çocuk mezuniyet defilesi gerçekleştirildi.

mezfest_photo_cover7-minmezfest_photo_cover6-min

Recent Posts