TÜRKİYE’NİN İLK MEZUNİYET FESTİVALİ – MEZFEST

 In Türkiye'deki İlkler, Uncategorized @tr

“Türkiye’nin İlk Mezuniyet Festivali”

Mezuniyet, hepimizin hayatında güzel hisleri uyandıran özel bir andır. Özellikle son dönemlerde yalnızca lise ve üniversitelerde değil ilkokul ve anaokul yıllarında bile düzenlenen bir gelenek halini almaya başladı. Kimi mezuniyet partisi, kimi mezuniyet töreni dedi. Durum bu olunca; markalar mezuniyete özel koleksiyonlar, saç modelleri, makyaj trendleri ve daha bir çok kampanyayı yaşam döngülerine eklediler. Bizde ekip olarak farklı bir çalışmaya imza atmak istedik. Böylelikle, Türkiye’nin ilk Mezuniyet Festivali’ni bir çok tasarımcı ve markanın katılımı ile hayata geçirdik.

mezfest_photo_cover1-min

“En Renkli Mezuniyet Konsepti”

Konu mezuniyet olunca; lise ve üniversite gençliğinin tercih ettiği mekanlardan Beyoğlu Mürekkep’te konsepte uygun, eğlenceli ve  uygulanabilir bir mekan tasarımı hazırladık. Kullanılan renkler, handmade ve organik boya ile yapılan askılıklar ve katılımcıların ürünleri ile şenlenen ortam hem katılımcılardan, hem de ziyaretçilerden tam not aldı ve herkese mezuniyete dair unutulmaz deneyimler yaşattı.

mezfest_photo_cover2-min

“Moda Tasarımcılarının Mezuniyet Koleksiyonları”

Türkiye’nin önde gelen moda ve takı tasarımcıları Aslı Güler, Bahar Kanık, Çiğdem Akın, Özlem Erkan, Songül Cabacı, Siber Mert, Elif Doğan ve Ümit Aybek ile Galata, Nişantaşı ve Bebek çevresindeki ünlü butiklerin katılımıyla; mezuniyet coşkusuna dair her şey MezFest’teydi.

mezfest_photo_cover3-min

Bakım, güzellik ve makyaj markalarının  mezuniyet modası için yaptığı workshop ve stil önerileri ile her yaştan mezun adayı, keyifli anlara tanık oldu.

mezfest_photo_cover4-min

Kendi mezuniyete özel parfüm seçkileri ve Ebru Şancı da mezuniyete özel koleksiyonu ile MezFest’e renk kattı.

mezfest_photo_cover5-min

“Türkiye’nin İlk Çocuk Mezuniyet Defilesi”

Başta blogger anne Serap Oğuz Tan ve kızı Tanem olmak üzere, birbirinden değerli minik kahramanlar ve blogger anneleri; Ahu Demirli, Alev Özkan, Amine Kamburoğlu, Deniz Saatçioğlu, Esra Eba, Esra Oruç, Ceren Demir, Müge Demirözü Özturk, Sibel Akgüngör’ün de katılımı ile Türkiye’nin ilk çocuk mezuniyet defilesi gerçekleştirildi.

mezfest_photo_cover7-minmezfest_photo_cover6-min

Recent Posts