İLK SANAL DEFİLE PORTALI MODAZON

 In Türkiye'deki İlkler, Uncategorized @tr

“Dünya’nın İlk Sanal Defile Portalı

Modazon.com Türkiye’nin ilk moda dikeyinde haber yayını yapan moda portalıdır. Markanın Türkiye lansmanı için “Dünya’nın İlk Sanal Defilesi” Konsepti üretildi ve iş modeli olarak portal üzerinden satılması sağlandı. Moda tasarımcısı SimayBülbül ile başlayan serüven, Enmoda.com ve Penti defileleri ile devam etti.

Sanal defilenin interaktivite kazanması için geliştirilen player ve embed code yapısı ile Facebook hayran sayfası, blog ve web sitelerine gömülebilen bir hale getirildi. Aynı zamanda kullanıcılar; Facebook paylaşımı olarak kendi sayfalarından beğendikleri sanal defileleri paylaşabildi ve Modazon.com‘a gelmeden anında izlenebilir hale getirildi.

Sanal Defile Oynatıcısı içindeki fullscreen, kreasyon geçişi, kombin geçişi, kombin bilgi ve satın alma linkleri, video ve resim galerisi ile tüm içerikleri tek bir yerden gösterebilme özelliği ile eşsiz, ilk ve tek oynatıcı olma özelliğini kazandı. Amacımız; kullanıcı tarafından yönetilebilen bir player oluşturmaktı ve 2009 yılından beri hala etkisini kaybetmiştir. Modazon.com üzerinde interaktif bir şekilde izleyebileceğiniz defilelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

“Türkiye’nin İlk Editoryal Moda Videosu

Modazon.com lansmanı için hazırlanan editoryal moda videosunda ünlü manken ve oyuncu Didem Soydan, styling Umut Eker ve fotoğrafçı Sedat Doğan görev aldı. Editoryal Moda Video kategorisinde “Türkiye’de bir ilk” olma özelliği taşıyan video, lansman gecesi dijital ekranlardan davetliler ile paylaşıldı.

“Modazon Lansman Etkinliği  W Akaretler / Nisan 2010″

Modazon.com lansmanı için hazırlanan özel geceye ünlüler, moda bloggerları ve moda sektörü yöneticilerinden oluşan 500‘ün üzerinde davetli katıldı. Hem sanal defile, hem de editoryal video kurulan dijital ekranlar eşliğinde davetlilere izletildi. Devam eden after party de ise; eğlenceli görüntüler ortaya çıktı.

Davetlilere verilmek üzere hazırlanan hediye kiti ise davetlilerden tam not aldı.

modazon_davet_mail

“Facebook Üzerinden Yayın Yapan Türkiye’deki İlk Sosyal Moda Sayfası

Lansman sonrası gerek takipçi kitlesi gerekse de moda dikeyindeki en iyi içerikleri takipçilere sunmak için ünlülerle stil röportajları, moda haftasının defile videoları, sokak röportajları gibi rich media içerikleri ile oluşturularak Modazon Facebook Sayfası ve Modazon Youtube Kanalı‘ndan  yayınlandı. Facebook’ta 42K , Instagram ve Twitter’da 8K takipçi organik olarak kazanıldı. Modazon aynı zamanda Türkiye’nin Facebook üzerinden haber yayını yapan ilk markası oldu.

Modazon Facebook takipçi kitlesini aktifleştirmek için kurguladığımız, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel yarışma ile 1 günde 4K yeni kullanıcı kazanıldı, 180.000 üzerinde yorum alındı ve 10K kullanıcı yarışmalara katılım gösterdi.

8_mart_modazon_facebook

SocialBakers raporlarına göre; Türkiye’de paylaşılan içerikler arasından en yüksek etkileşim sağlayan paylaşım oldu.

“Celebrity&Blogger İletişimi

Lansman sonrası editoryal video ve stil röportajı konseptleri ile ünlüleri entegre ettiğimiz video prodüksiyonları ile marka algısı yükseltildi.

Türkiye’deki moda bloggerlarının stil röportajlarında sunucu olarak yer aldığı bir çok farklı video içeriği üretildi. Kadrajımızda ise hem dünyaca ünlü bloggerlar, hem de ünlüler vardı.

Recent Posts